9577_logopl2017.jpg  pl-logo-www.png

buddy-slajder.jpg

Czym jest program Buddy?

Program Buddy koordynowany przez Biuro Kształcenia Międzynarodowego ma za zadanie otoczyć opieką studentów zagranicznych, którzy przyjeżdżają na studia wymienne na Politechnikę Lubelską.

Jakie są korzyści z udziału w programie?

Dla studentów Politechniki Lubelskiej jest to okazja do rozwinięcia swoich umiejętności językowych oraz społecznych. Program jest szansą na nawiązanie znajomości ze studentami z wielu zakątków świata oraz otwarcie się na inne kultury.

Kazdy aktywny uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w programie.

Studenci, którzy zgłoszą się do programu mogą również wziąć udział w bezpłatnym kursie języka angielskiego przygotowanym specjalnie dla nich. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Wkrótce poinformujemy zainteresowanych o sposobie aplikowania na kurs.

Udział w konkursach organizowanych wyłącznie dla uczestników programu (więcej informacji wkrótce). Przewidziane atrakcyjne nagrody!

Wymagania:

Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym, gotowość poświęcenia czasu przyjeżdżającym studentom. Znajomość innych języków będzie dodatkowym atutem.

Zadania dla uczestników programu 

Podstawowym zadaniem każdego z uczestników programu jest doraźna pomoc zagranicznym studentom, która zaczyna się jeszcze przed ich przyjazdem do Polski.

Do przykładowych zadań należą:

1. Przed przyjazdem do Polski: kontakt mailowy ze studentem zagranicznym (dzięki temu będziecie mogli się poznać, udzielisz swojemu buddiemu pierwszych wskazówek dotyczących zakwaterowania czy dojazdu do Lublina).

2. Po przyjeździe (w miarę możliwości i według potrzeb): odebranie z dworca, pomoc w zakwaterowaniu, oprowadzenie po kampusie, wspólny spacer po Lublinie, pierwsze zakupy.

3. W trakcie pobytu (przykładowo): pomoc w dotarciu na welcome meeting oraz spotkania z koordynatorami, rejestracja w dziekanacie, połączenie z eduroamem, wizyta w urzędzie w celu legalizacji pobytu, pomoc w bieżących sprawach, w których może wystąpić bariera językowa (np. rejestracja w przychodni lekarskiej, załatwianie spraw urzędowych).

UWAGA! Pamiętaj, że Twój komfort jest równie ważny jak Twojego podopiecznego, zawsze możesz powiedzieć "Nie!". W przypadku, gdy nie możecie się dogadać, w każdej chwili możesz zwrócić się do koordynatorów o zmianę buddiego. 

Jak dołączyć?

Rekrutacja do programu na II semestr roku akademickiego 2023/2024 została zakończona.

Koordynatorzy:

Aleksandra Matyjaszczyk a.matyjaszczyk@pollub.pl      |      Małgorzata Piesiak malgorzata.piesiak@pollub.pl

 

loga-na_strone-1.jpg

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17